Wypadek drogowy

W dniu 12.11.2020  około godziny 19:00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krośnie Odrzańskim wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na drodze krajowej nr 32 na wysokości  miejscowości Wałowice. Natychmiast do działań zostały zadysponowane zastępy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej w Gubinie oraz Ochotniczej Straży Pożarnej w Starosiedlu i Wężyskach.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano  samochód osobowy BMW 320, który  z ogromną siłą uderzył w przydrożne drzewo. Obecny na miejscu zdarzenia patrol Policji udzielał pomocy dwóm poszkodowanym – kobiecie i mężczyźnie.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, prowadzeniu wraz z Policją reanimacji mężczyzny, udzieleniu pierwszej pomocy poszkodowanej kobiecie oraz  kierowaniu ruchem.  Następnie poszkodowanych przekazano przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Do transportu kobiety został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Dokonano przeszukania pobliskiego terenu w celu potwierdzenia braku dodatkowych poszkodowanych, a następnie oświetlano teren akcji na prośbę Policji, która prowadziła czynności w celu wyjaśnienia przyczyn wypadku.

Opracowanie: bryg. Grzegorz Czekaliński
Zdjęcia: KP PSP Krosno Odrz.