Wypadek na skrzyżowaniu dróg DK32 i DW286

W dniu 16 września 2019 roku, o godzinie 08:27 do dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krośnie Odrzańskim wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodów osobowych na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 32 i wojewódzkiej 286.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym w wyniku rozpoznania ustalił, że doszło do zderzenia czołowo-bocznego dwóch samochodów osobowych: Ford Focus oraz VW Golf, którymi podróżowały trzy osoby. Jeden z uczestników wypadku opuścił pojazd przed przybyciem zastępów straży pożarnej, natomiast kolejna osoba została uwięziona w zniszczonym pojeździe.

Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, uwolnieniu przy użyciu narzędzi hydraulicznych osoby uwięzionej, udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, a następnie przekazaniu wszystkich poszkodowanych zespołom ratownictwa medycznego. Wszystkie osoby biorące udział w zdarzeniu zostały przetransportowane do szpitala. Droga na czas prowadzenia działań była całkowicie zablokowana.

Opracowanie: st. asp. Piotr Gabrowski

Zdjęcia: st. asp. Ireneusz Flak