Bezpieczeństwo na obozie harcerskim

   W dniu 03 lipca 2019 r. w ramach wzmocnienia bezpieczeństwa na obozach harcerskich pod namiotami funkcjonariusze Komendy Powiatowej PSP w Krośnie Odrzańskim wraz z przedstawicielami Komendy Powiatowej Policji oraz Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Krośnie Odrzańskim dokonali wizytacji obozu harcerskiego nad jeziorem Ciche w miejscowości Struga.

   Wizytację rozpoczęto od sprawdzenia łączności radiowej ze Stanowiskiem Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Krośnie Odrzańskim, za pomocą wypożyczonego harcerzom radiotelefonu pracującego na specjalnie do tego przeznaczonym kanale. Następnie sprawdzono stan wyposażenia oraz sprawność podręcznego sprzętu gaśniczego będącego na wyposażeniu każdego z podobozów. W trakcie kontroli szczególną uwagę zwrócono na miejsce usytuowania taboretu gazowego ze względu na jego bezpieczną eksploatację.

   W celu sprawdzenia warunków i organizacji ewakuacji na terenie obozu przeprowadzona została procedura alarmowania całego stanu osobowego obozu, po czym przekazane zostały zasady bezpiecznego wypoczynku oraz przekazane zostały ulotki dotyczące bezpieczeństwa wypoczynku nad wodą oraz w lesie.

   Na zakończenie wizyty omówiona została procedura alarmowania oraz przekazane zostały przez funkcjonariuszy wskazówki, tak aby w chwili zagrożenia wszyscy bezpiecznie mogli się bezpiecznie ewakuować do bezpiecznego miejsca.

Opracowanie: st. asp. Piotr Gabrowski
Zdjęcia: asp. sztab. Justyna Kulka – Komenda Powiatowa Policji w Krośnie Odrz.