Najmłodsi z wizytą u gubińskich strażaków

Kontynuując prowadzone działania z zakresu prewencji społecznej funkcjonariusze z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Gubinie jak co roku podczas ferii zimowych przyjęli w swojej Jednostce dzieci wypoczywające na półkolonii.

Głównym celem spotkania było kształtowanie wśród najmłodszych mieszkańców powiatu krośnieńskiego właściwych postaw w zakresie bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Zamarznięte akweny wodne wciąż kuszą nierozważne osoby, a obecnie panująca aura powoduje, że lód jest na tyle cienki, że pod wpływem ciężaru ciała załamuje się on pod naszymi stopami. W związku z powyższym w trakcie spotkania strażacy przestrzegali dzieci przed nieprzemyślanymi zabawami na zamarzniętych akwenach wodnych. Najmłodsi mogli zapoznać się ze specyfiką pracy strażaka oraz obejrzeć sprzęt, którym strażacy udzielają pomocy w zakresie ratownictwa lodowego.

Na zakończenie wszystkim najmłodszym zostały wręczone ulotki opisujące niebezpieczeństwo związane z wystąpieniem tlenku węgla w naszych domach oraz materiały promocyjne na temat akcji prewencyjnej „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa”.

Opracowanie: asp. Piotr Gabrowski

Zdjęcia: JRG Gubin